Jak sprawdzić czyj to numer

Kto dziś dzwonił

Nawet jeśli nasza księga z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się obca kombinacja cyfr.

Zwykle w tego typu chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, bo przecież nie każde obce połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał innego operatora.

A jeśli posiadamy dojście do Internetu, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, która interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko powie nam, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej pomocy.

czyj to numer tp

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a i tak wciąż są bardzo znanymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają także oszuści i wyłudzacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko można dość szybko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże często taki krok nie będzie za bardzo efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej (reverse phone number lookup) i zajrzeć później na różnorodne portale, aby poznać rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne strony wirtualne, jakie mieszczą w sobie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i wystawiają im noty. Każdy powinien z nich skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak specjalna witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie mogą być w końcu czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko można już bez problemu rozwiązać. Choćby pozornie nieznane numery telefonów da się szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na pewno niegroźne. W tym celu wystarczy odwiedzić specjalną stronę internetową, zadzwonić pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.

znajdź numer telefonu stacjonarnego

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne portale wirtualne, jakie interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę , a potem wklepmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My także możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z takich stron. Róbmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.